Katre Pilvinski • 6. november 2008
Jaga lugu:
Uudised
Ainult tellijale

Bioloogiline mitmekesisus naisekätel

Teadlased on kätelt kogutud bakteri-DNAd analüüsides kindlaks teinud, et naiste käed kubisevad pisikutest rohkem kui meeste omad. Ja seejuures pesevad naised käsi sagedamini kui mehed.

USA Colorado ülikooli teadlane Noah Fierer ja tema kolleegid kraapisid 51 eksamiruumist väljunud tudengi peopesi. Geenijärjestuse analüüs näitas, et keskmiselt oli peopesas vähemalt 3000 bakterit sajast eri liigist, kirjutas Eesti Ekspress. Kõigilt katses osalenud tudengitelt kokku saadi geenimärke umbes 332 000 bakteriisendi kohta; liike leiti ühtekokku 4742.

Sisu on kättesaadav ainult tellijale. Vaatamiseks logi sisse või osta ligipääs allolevalt lingilt.

VORMISTA TELLIMUS KOHE JA SAAD:
  • Ligipääsu kõigile lukus lugudele
  • Ligipääsu ajalehe PDFidele
  • Tellimus sisaldab Meditsiiniuudiste uudiskirja
  • Jaga lugu:
    MEDITSIINIUUDISTE UUDISKIRJAGA LIITUMINE

    Telli olulisemad Meditsiiniuudised igal nädalal enda postkasti.

    Meditsiiniuudised.ee toetajad:

    Enimloetud
    Kadi Heinsalu
    Kadi HeinsaluPeatoimetajaTel: 667 0451kadi.heinsalu@aripaev.ee
    Aet Trisberg
    Aet TrisbergAjakirjanik-toimetajaTel: 667 0455aet.trisberg@aripaev.ee
    Violetta Riidas
    Violetta RiidasToimetajaTel: 667 0454violetta.riidas@aripaev.ee
    Siret Trull
    Siret TrullAjakirjanik-toimetajaTel: 667 0446siret.trull@aripaev.ee
    Karin Tamm
    Karin TammMeditsiiniuudiste sündmuse juhtTel: 513 8862karin.tamm@aripaev.ee
    Kristi Kammer
    Kristi KammerMeditsiiniuudiste müügi- ja arendusjuhtTel: 507 9553kristi.kammer@aripaev.ee