TÜ Kliinikumi kvaliteedinõunik Hillar Imelik tappis enda ja noore naise

57-aastane Hillar lasi eile õhtul
Tartus ühes Ravila 48 kortermajas asuvas korteris esmalt maha oma noore
naistuttava ning seejärel ka iseenda.


Lõuna prefektuuri teatel leiti 12. novembri õhtul kella 23.40 ajal Tartus Ravila tänaval asuvast korterist 57-aastase mehe ning 21-aastase naise kuulihaavadega surnukehad, kirjutas Taru Postimees.

Riigiprokuratuuri avalike suhete talituse juhataja Gerrit Mäesalu kinnitusel helistas 1951. aastal sündinud Hillar kella 23.30 paiku politseisse ning teatas, et lasi oma korteris maha 1986. aastal sündinud naistuttava.

Kui politsei jõudis Tartus Ravila tänava korterisse, avastati sealt lisaks naisterahvale ka Hillari lasuvigastustega surnukeha.

Esialgsete andmete pinnalt võib järeldada, et Hillar tappis naisisiku ja seejärel laskis maha ka enda. «Sugulussidemeid isikute vahel ei olnud, see on praeguseks selge,» kinnitas Mäesalu.

Kriminaalmenetlus on alustatud Karistusseadustiku paragrahvi 113 tunnustel ning kõik täpsemad asjaolud, sealhulgas kuriteo motiiv ja isikute vahelised suhted on selgitamisel.

Majaelanikud rääkisid sündmuskohal käinud Tartu Postimehe reporterile Martin Paule, et Hillar töötanud arstina Tartu kopsukliinikus. Samuti kinnitasid nad, et Hillari juures käinud juba aastaid hulgaliselt noori naisterahvaid, kellel ta väidetavalt aidanud õppida.

Hillar elanud abikaasast lahus ning temast jäid maha kaks last, kes elavad kõrvalmajas.

Tartu Ülikooli kliinikumist kinnitati Postimehele, et Hillar Imelik töötas kliinikumi juhatuses kvaliteedinõunikuna.

Kliinikumi siseleht kirjutas novembris 2007 Hillar Imelikust:

Hillar Imelik on alates 30. augustist kliinikumi juhatuse kvaliteedinõunik. Hariduselt arst. Töötanud kiirabis, anestesioloogi ja intensiivravi arstina, ekstrakorporaalsete vereprotseduuride spetsialistina; koosseisuvälise õppejõuna kliinilise farmakoloogia õppetooli juures; Ravimiametis bioloogiliste preparaatide osakonna juhatajana ja kvaliteedinõunikuna; audiitorina EL Ravimiametite hindamise projektis.

Ta on sotsiaalministeeriumi seadusloome töögruppide liige ja Euroopa Ravimiameti ekspert.


Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.