Arsti viis mõrvani kannatuse katkemine?

Tõenäoline on, et Tartus Veeriku linnaosas
kolmapäeva hilisõhtul oma elukaaslase Kadi Vaikma maha lasknud ja seejärel enda
tapnud Hillar Imeliku võis nii äärmusliku teoni viia teda juba mitu kuud
materiaalselt enda huvides ära kasutanud noor naine ise.


Vähemalt on see kõige tõenäosem versioon, mida uurijad praegu usuvad, kirjutas Postimees.

Selleks annab alust tapetud neiu Kadi (22) taust, mis on kõike muud kui korralik. Väidetavalt on tal olnud probleeme pisivarguste ja uimastavate ainetega.

Politsei andmeil oli üksi elanud Imelik (57) otsustanud noort elurataste vahele jäävat neidu aidata ja pakkus naisele võimalust enda juures elada. Kuid ilmselt jooksis temagi kannatuse jaoks kuskilt piir.

Lõuna ringkonnaprokurör Tatjana Tamm kinnitas, et Imeliku nimele oli registreeritud revolver, mis ka mõrvapaigast leiti. Relvaloa oli mees saanud alles hiljuti, lõppenud suvel.
Ülikooli kliinikumi juhatuse esimees Urmas Siigur ütles, et tööl polnud Imelikul kuni viimase ajani probleeme, mis võinuks teda rööpast välja viia. «Tean, et tal oli probleeme tervisega, aga seda ei tohi ma rohkem kommenteerida,» lausus Siigur. Postimehe andmeil põdes mees vähki.
Imelik oli töötanud ka kiirabis, anestesioloogi ja intensiivravi arstina, ekstrakorporaalsete vereprotseduuride spetsialistina, ülikooli koosseisuvälise õppejõuna ja ravimiametis bioloogiliste preparaatide osakonna juhatajana. Ta oli sotsiaalministeeriumi seadusloome töögruppide liige ja Euroopa ravimiameti ekspert.
Tartu Ülikooli kliinikumi kopsukliiniku juhataja Rain Jõgi tunnistas, et kuigi Imelik polnud tema alluvuses töötanud juba kaheksa aastat, mäletab ta teda hea arsti ning väga toreda ja meeldiva inimesena. «Ta oli arst, kes tegi oma tööd pühendumusega,» lisas Jõgi.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.