Vikerraadio taaselustab virgutusvõimlemise

Vikerraadio taaselustab hea tava, mida
kutsuti tootmisvõimlemiseks või virgutusvõimlemiseks. Lööklause
“Tootmisvõimlemise tulemusel tugevneb tervis ja tõuseb tööviljakus!” kehtib
tänagi, sest kõik uus on hästi unustatud vana.

Kas mäletate veel, kuidas kell 11.05 nii kontoritöötajaid kui ka kõiki teisi istuva töö tegijaid või kodus lesivaid inimesi innustati püsti tõusma, selga sirutama ning pisut liigutama? Virgutusvõimlemine tuleb tagasi tänapäevasel kujul, teatas Vikerraadio.

Vikerraadio pakub vabatahtlikku võimalust võimlemiseks neile, kes tunnevad vajadust end sirutada või vabaneda sundasenditega kaasnenud pingetest kehas. Võimlemist juhendab Stuudio99 rühmatreener ja ajakirja Üks personaaltreener Kairi Kruusement, kes paneb kuulajad tempoka muusika saatel marssima, õla- ja puusaringe tegema, keha venitama ning lõdvestama.

Raadio hommikvõimlemise traditsioon ulatub aastasse 1934, mil võimlemispedagoog Ernst Idla ja tema klaverisaatjast abikaasa Leida Idla juhendasid hommikuti otse-eetris pooletunniseid treeninguid. Nõukogude ajal sai tootmisvõimlemisest lausa kohustus, mille täitmist kontrollisid tervishoiuministeerium ning ametiühingute nõukogu.

Lisa kommentaar

  • Katre Pilvinski

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.