Lahesõja sündroom tunnistati haiguseks

USA Kongressi toetusel koostatud värskes
raportis jõutakse järeldusele, et nn Lahesõja sündroom on haigus, mille all
kannatab üle 175 000 veterani, kes võisid 1991. aasta sõja ajal Iraagis kokku
puutuda keemiarelvaga.

Mõned eelmised uuringud pole seda sündroomi eraldi haiguseks tunnistanud, kuid uus uurimus annab lootust Lahesõja veteranidele, kes taotlevad valitsuselt abi, et ravida erinevaid seletamatuid närvisüsteemi haigusi, ajuvähist polüskleroosini, vahendas Tarbija24.

Lahesõja veteranid põevad raporti koostajate hinnangul füüsilist haigust, sest see erineb iseloomult ja tüsistustelt tavalisest vaimsest lahingustressist ehk nn mürsuðokist, mille all kannatavad teiste sõdade veteranid.

Salapärase sündroomi sümptomitena on mainitud pidevaid peavalusid, üldisi valusid, kognitiivseid häireid, seletamatut väsimust, nahaärritust, kroonilist kõhulahtisust, seedimis- ja hingamisprobleeme.

"Teaduslikud tõendid ei jäta mingit küsimust, et Lahesõja haigus on tõeline seisund, millel on tõelised põhjused ja tõsised tagajärjed veteranidele, keda see mõjutab," leidis kuus aastat tegutsenud komisjon.


Lisa kommentaar

  • Katre Pilvinski

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.