USA Kongressi toetusel koostatud värskes raportis jõutakse järeldusele, et nn Lahesõja sündroom on haigus, mille all kannatab üle 175 000 veterani, kes võisid 1991. aasta sõja ajal Iraagis kokku puutuda keemiarelvaga.
Mõned eelmised uuringud pole seda sündroomi eraldi haiguseks tunnistanud, kuid uus uurimus annab lootust Lahesõja veteranidele, kes taotlevad valitsuselt abi, et ravida erinevaid seletamatuid närvisüsteemi haigusi, ajuvähist polüskleroosini, vahendas Tarbija24.

Seotud lood

Uudised
  • 22.10.10, 08:00
Sõjaväeteenistus kahjustab kutsealuste kõrvakuulmist
Soomes läbi viidud uuringu kohaselt halvendab ajateenistus kutsealuste kõrvakuulmist.
  • ST
Töökuulutused
  • 15.06.26, 11:25
Ida-Tallinna Keskhaigla otsib üldarsti taastusravikliinikusse
Kandideerimise tähtaeg: 15.07.26

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Meditsiiniuudised esilehele