Põhja-Eesti Regionaalhaigla avab uue kiiritusravi lineaarkiirendi

Põhja-Eesti Regionaalhaigla
onkoloogiakeskuses avatakse reedel kiiritusravi lineaarkiirendi. Uue
kiirendi kasutusele võtmisega paraneb oluliselt kiiritusravi kättesaadavus ning
luuakse uusi võimalusi onkoloogiliste haigete ravis.

Teise kiirendi rakendamisega pakub Regionaalhaigla kaasaegseimat ja parima varustusega kiiritusravi Eestis, teatas haigla. Kiiritusravi on vähkkasvajate ravis olulisel kohal, olles tervistavuse poolest võrreldav mitmete kasvajapaikmete puhul kirurgilise raviga.

Kiiritusravi eeliseks on oluliste organfunktsioonide säilitamine. Euroopa riigid pööravad üha suuremat tähelepanu kiiritusravi kättesaadavusele ning optimaalse kiirendite arvu tagamisele. Kui Lääne-Euroopas on keskmiselt iga miljoni elaniku kohta kuus kiirendit, siis Eestis on praegu kaks kiirendit kogu elanikkonna kohta.

Uue lineaarkiirendi abil on võimalik teostada kiiritusravi järgides kasvaja kuju ja asetsust. Onkoloogiakeskuse juhataja Maire Kuddu sõnul säästab meetod maksimaalselt terveid kudesid, lubab tõsta kiirgusdoosi kasvajas ning see suurendab tõenäosust hävitada kasvaja.

Lisa kommentaar

  • Katre Pilvinski

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

26. märts 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.