Hambaravi lõppes kohtuga

Umbes aasta tagasi pöördus Natalja Anderson
doktor Julia Smirnova erakliinikusse, et muuta oma naeratus kaunimaks. Tänavu
detsembris aga kohtuvad patsient ja arst kohtusaalis.

Natalja Anderson pöördus erakliinikusse, kus doktor Julia Smirnova valgendas Andersoni kõik ülemised hambad, hinnaga üks hammas 700 krooni, kirjutas Eesti Ekspress. Peale protseduuri tekkis Andersonil igemepõletik ja senine protees ei sobinud enam suhu, kuid Smirnoval kartis ta lasta tööd parandada.

"Pöördusin abi saamiseks teise erakliinikusse, aga ka sotsiaalministeeriumi, et tehtaks ekspertiis ja tuvastataks, kas Smirnova on selles süüdi, mis minuga toimub," ütles Anderson. On olemas tervishoiuteenuste kvaliteedi ekspertkomisjoni protokoll tänavu maist.

Nimetatud dokumendis seisab kirjas: "Nõustuda eksperdiga, et hammaste katmine komposiidiga on hambaarst Julia Smirnova poolt ebakorrektselt teostatud ning viimistlemata jäetud komposiit-laminaatide servad on patsiendi igemeprobleemide (veritsus, halb suulõhn) ägenemise otseseks põhjuseks."
Natalja räägib, et siis, juba Kliinikus 32, öeldi talle, et hambaid ei maksa esialgu üldse puutuda - kõigepealt tuleb päästa igemed.

"Mulle tehti operatsioon: pingutati ja õmmeldi igemeid, et neid allapoole tuua," räägib Anderson. Selleks hetkeks oli ta kulutanud ravile ja ravivigade korrigeerimisele umbes 20 000 krooni, mida ta loodab kohtu kaudu tagasi saada.


Lisa kommentaar

  • Katre Pilvinski

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. märts 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.