Vabatahtlikult pole võimalust haigekassaga liituda

Eesti ravikindlustussüsteemiga pole
võimalik liituda neil inimestel, kel on küll raha sotsiaalmaksu tasumiseks, aga
kes ei tööta Eestis või ei soovi töötada.

Välismaal töötav, kuid Eestile tulumaksu tasuv inimene ei saa Eestis ravikindlustust vormistada, sest tal pole töökohta Eestis, vahendas Tarbija24. Kokkuvõttes ostab tema jaoks haigekassalt poliisi abikaasa, kes on talle nagu ülalpidaja.

Eesti Haigekassas laiutatakse käsi, et seadus on selline, haigekassa avalike suhete juht Evelin Koppel tuletab meelde, et Eestis on kindlustusseltse, kes ka ravikindlustust pakuvad.

Haigekassa-sarnase teenuste valikuga ravikindlustust pakub Eestis vaid ERGO, kuid Eesti elanike seas pole see kindlustus populaarne, sest loobuda haigekassast ei saa, aga maksta ühe ja sama asja eest kaks korda keegi ei taha.

Lisaks ei laiene maksusoodustused investeeringule oma tervisesse, võrreldes nt investeeringutega elamusse, haridusse ning pensionifondidesse.

ERGO juhatuse esimees Sergei Vahnitski räägib, et arendada haigekassa omale alternatiivset süsteemi on mõttetu, sest see osutub liiga kalliks ega tasu ennast ära. Seepärast on selles valdkonnas olemas vaid lisaravikindlustus.

Lisa kommentaar

  • Katre Pilvinski

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. märts 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.