IBM: kristallkuul hakkab näitama terviseriske

IBMi hinnangul saab järgmise viie aasta
jooksul tõeks innovaatiline idee - kristallkuul hakkab näitama igaühe
terviseriske.

Mis oleks, kui saaks ette näha oma terviseseisundit ja sellest tulenevalt kujundada oma elustiili. Isegi kui räägitakse, et friikartulid, juust ja vein ei ole tervisele hea, siis kristallkuul näitaks täpselt, mida kui palju tohib veel tarbida, ilma et need kahjustaksid tervist, teatas IBM oma pressiteates.

Viie aasta pärast koostab arst igaühele geneetilise kaardi, mis näitab ära inimese kõige tõenäolisemad terviseriskid ning annab inimese DNAst lähtudes konkreetseid soovitusi, kuidas neid vältida.

Geneetilised kaardid teevad lähiaastatel tervishoius revolutsiooni – arstid näevad ette inimeste terviseriske ning ravimifirmadel on võimalus toota igaühele individuaalseid, senisest efektiivsemaid ravimeid.

Tänavu andis IBM kolmandat aastat järjest välja ennustuse „IBM Next Five in Five“, mis annab ülevaate neist innovaatilistest ideedest, millel on suur tõenäosus järgmise viie aastaga realiseeruda.

Lisa kommentaar

  • Kadrin Karner

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.