Manuaalmeditsiinis tõsised probleemid

Viimase 10 aasta jooksul on Eesti Manuaalse
Meditsiini Selts teinud korduvalt ettepanekuid riiklikele autoriteetidele
arstide manuaalmeditsiini õppe, praksise ja statistilise aruandluse
regulatsiooniga seoses, viidates rahvusvahelisele standardile. Kahjuks ei ole
sisulist koostööd sellest veel välja kujunenud.

Rahvusvahelise töögrupi poolt koostatud manuaalmeditsiini baasõppe (diplomiõppe) programm arstidele valmis 1999. aastal. Õppekava koostas Rahvusvahelise Manuaalse Meditsiini Föderatsiooni (Federation Internationale de Medicine Manuelle - FIMM) koolituskomitee, mille koosseisu kuulusid esindajad 12 riigist (Taani, Itaalia, Saksamaa, Belgia, Šveits, Austria, USA, Soome, Inglismaa, Prantsusmaa, Austraalia ja Uus-Meremaa).
Õppekava täiendati ja ratifitseeriti FIMMi peaassambleel 2001 ning kinnitati Rahvusvahelise Manuaalse Meditsiini Akadeemia poolt kolm aastat hiljem. Eestis ametlikult kinnitatud arstide manuaalmeditsiini baasõppe programm (tüüp, maht, kvaliteet), mis vastaks rahvusvahelisele standardile (300 h), puudub. Tervishoiuteenuste seadusandlusega ei ole reguleeritud ka manuaalmeditsiini praksise nõuded:
l patsiendi esmase manuaalmeditsiinilise vastuvõtu reserveeritus arstidele;
l manuaalmeditsiinilise diagnostika ja teraapia korraldamiseks ettenähtud arsti vastuvõtu aeg;
l manuaalteraapia näidustuste kataloog ja juhendid;
l manuaaldiagnostika ja manuaalteraapia kood ja hind;
l A-veebi tervishoiustatistilise aruandluse tabelites puudub rida lihaskonna ja luustiku funktsionaalse ja manuaalse diagnostika jaoks ning haigestumise tabeli lihaskonna, luustiku ja sidekoe haiguste all puudub rida segmentaalse ja somaatilise düsfunktsiooni (M99) diagnoosi jaoks.

Loe dr Lepiku täismahus artiklit manuaalmeditsiini rahvusvahelisest ja kohalikust organisatsioonist, baasõppe nõuetest ning õppe ja praksise regulatsioonist mõnedes Euroopa riikides, sh. Eestis SIIT

Lisa kommentaar

  • Egle Raadik

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. märts 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.