Riigikogu kaalub seksi keelamist alla 15aastastega

Riigikogu õiguskomisjon on asunud koostama
seaduseelnõu, mis tõstaks jõustumisel aasta võrra vanusepiiri, millest
noorematega on täiskasvanuil keelatud seksida.

Kui seni keelas karistusseadustik astuda täiskasvanuil suguühendusse, rahuldada sugulist kirge ning teha pornograafilisi teoseid nooremate kui 14-aastaste lastega, siis loodav seadusemuudatus tõstab selle piiri 15. eluaastani, rääkis õiguskomisjoni esimees Ken-Marti Vaher ERR Uudistele.

Praegu ootab lapseealisega suguühendusse astunut ees kuni kolmeaastane karistus, kuid seaduseelnõu tõstaks edaspidi karistataks neid kuni viieaastase vangistusega.

Vanusepiiri tõstmine hõlmaks õiguskomisjonis valminud seaduseelnõu kuvandi järgi ka lapseealise seksuaalset ahvatlemist, mille alla käib ka internetipervertide tegevus.

Praegu piirdub sellise kuriteo sooritanut ees rahaline trahv või kuni üheaastane vangistus, kuid õiguskomisjon soovib tõsta karistust kuni kolme aastani.

Õiguskomisjoni eelnõu kuvand vabastaks alla 15aastased kannatanud, kes on eeluurimise ajal andnud ütlusi, soovi korral kohtusse ilmumisest.

Lisa kommentaar

  • Katre Pilvinski

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.