Arstid: tervishoiukulutuste vähendamine ohustab patsiente

Arstide liidu üldkogu hinnangul halvendab
tervishoiukulutuste piiramine järgmisel aastal patsientide olukorda ning
tervishoiusüsteemi arengut.

Liidu arvates ei tohi vähendada eriarstiabi rahastamist, kuna see tooks kaasa järjekordade pikenemise, vahendas ERR "Aktuaalset kaamerat".

Arstid ei pea ka õigeks seda, et nende palk ei tõuse, kuid töökoormus suureneb. Arstide Liidu hinnangul kannatavad miljardikroonise kärpe puhul patsiendid.

Haigekassa juhatuse esimees Hannes Danilov kinnitas, et kärbete tõttu vähendatakse töövõimetushüvitiste suurust.

Arstid nimetavad kärpimise võimalusena reserve. Kirurg Andres Korgi sõnul on praegu lisaks reservidele ka 2,7 miljardit krooni kasutamata tulu. Danilov kinnitaski, et haigekassa teeb ettepaneku reservide kasutuselevõtuks.

Eesti arstide liidu president Andrus Mäesalu selgitas, et liit ei pea ka õigeks, et tööjõudu ei investeerita, kuigi tööjõud on just kõige tähtsam, kes patsienti teenindab ja ravib.

Arstide arvates tuleks inimestele pärast haigekassa eelarve kinnitamist, selgelt välja öelda, mida tervishoiukulude kokkuhoid endaga kaasa toob.

Haigekassa nõukogu kinnitab järgmise aasta eelarve reedel. Eelmine arutelu jäi pooleli, kuna eelarvet tuli kärpida veel umbes miljardi krooni võrra.

Lisa kommentaar

  • Katre Pilvinski

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.