• 15.12.08, 15:01
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Nanosensor otsib rakust toksiine

Ameerika teadlased on loonud imepisikese sensorseadme, mis läheb rakku sisse ja vaatab järele, kas seal leidub kasvõi väikeses koguses kantserogeenseid aineid. Seade võib ka kontrollida, kuidas ravim rakus toimib.
Massachusettsi Tehnikainstituudis välja arendatud nanosensor on palju väiksem kui inimese rakk, vahendas horisont.ee. Ta koosneb piklikest süsinikumolekulidest, mida nimetatakse ka süsinik-nanotorudeks. Ümber selliste nanororude kimbu on mässitud DNA molekul, mille külge rakus leiduda võivad DNA-d kahjustavad ühendid saavad kinnituda.

Seotud lood

Uudised
  • 08.01.10, 12:30
Nanotehnoloogia toidus kätkeb aimamatuid riske
Brittide hinnangul kasvab nanotehnoloogia kasutamine toidutööstuses järgmise kümnendi jooksul hüppeliselt, kuid see võib kaasa tuua riske, millest meil praegu aimugi pole.
  • ST
Sisuturundus
  • 27.06.25, 16:26
Kas Euroopa tervishoid suudab ajaga kaasas käia? Uuenduslik ravi vajab kiiremat teed patsientideni
OECD värskes aruandes „Health at a Glance 2024“ prognoositakse, et aastaks 2050 on Euroopa Liidus (EL) üle 65-aastaseid inimesi juba kolmandik elanikkonnast. Kui lisada sellele elustiiliga seotud riskitegurid ja sotsiaalmajanduslikud erinevused, on selge, et Euroopa peab kiiresti ajakohastama oma tervishoiusüsteeme, et parandada patsientide elukvaliteeti.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Meditsiiniuudised esilehele