Algas naistekliiniku kahevahel oleku aeg

Sünnitusosakonna juhataja Fred Kirss aitas
täna hommikul keisrilõike teel ilmale poisslapse ja liikus pärast opirõivaste
pealtheitmist majas ringis tumeda ülikonna ja kuldse lipsuga. See oli ta viimane
tööpäev Toomel.

Just tumeda ülikonna ja kuldse lipsuga väljendas dr Fred Kirss Toome naistekliiniku majale austust, kirjutas Tartu Postimees.ee. "Homme (täna – toim) kella 10ks olen juba uude majja kutsunud enda juurde läbivaatusele kaks lapseootel patsienti," ütleb ta.

Ühest neist võib saada esimene sünnitaja uues Puusepa tänava naistekliinikus. "Kahjutunne on muidugi siit lahkuda, aga elu läheb edasi," ütleb ta, kui maja koridoris pakke kandvate kolimisfirma meeste vahel ringkäiku teeb.

Eile varahommikul viidi lastekliinikusse üle üks intensiivravis viibinud beebi. Intensiivravis naisi üle viia polnud tarvidust. Neljases sünnitusjärgses palatis on kaks voodit tühjad, kaks aga veel hõivatud.

Ühes voodis on 13. detsembril tütre sünnitanud Pille Rozental ja teises päev hiljem tütre saanud Kristel Rein. Nemad ei koli kuhugi, jäävad Toomele senikauaks, kui peab, ja saavad kas homme või ülehomme otse koju.

Kolmanda korruse operatsioonitoa akna alla jääb dr Kirss nostalgitsedes seisma ja nõuab, et kõik seda linnale avanevat vaadet imetleksid.

"Öösel, kui lõikad... Oled rampväsinud ja siis hommikul kell viis tõuseb päike," räägib ta emotsionaalselt. «See annab jõudu!»

Veel täna varahommikul oodati sünnitajaid Toomele. Kella 9-st aga Puusepa 8 asuvasse rauast majja, sissepääsuga uksest, mille kohal kiri: erakorralise meditsiini osakond.

18. ja 19. detsembril kolib Toomelt ära naistenõuandla ja maja suletakse.

Lisa kommentaar

  • Katre Pilvinski

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.