Euroopa ravimisektor tahab anda kodanikele rohkem õigusi

Euroopa Komisjon on avaldanud ravimisektori
tulevikuvisioonide aruteludokumendi, mille eesmärgiks on tagada Euroopa
kodanikele suurem kasu konkurentsivõimelisest ravimitööstusest ning ohutud,
innovaatilised ja kättesaadavad ravimid.

Kuigi ravimiregulatsioonidega on Euroopa Liidus palju saavutatud, peab Euroopa Komisjon täna Euroopa ees seisvateks probleemideks vähest ravimite alast innovaatilisust ravimitööstuses, ravimite kättesaadavuse ebavõrdsust Euroopa kodanike jaoks ning tõusjoonel olevat võltsitud ravimite probleemi, vahendas ravimiamet. Vastuvõetud dokument käsitlebki lähemalt neid probleeme ning pakub välja konkreetseid ettepanekuid lähemateks aastateks.

Lisaks aruteludokumendile on Euroopa Komisjon vastu võtnud ka konkreetsed ettepanekud Euroopa Liidu õiguse muutmiseks kolmes valdkonnas, mis peaksid täitma neis valdkondades oleva õigustühimiku.

Esimene ettepanek peaks jõustumisel tagama kodanikele senisest enam juurdepääsu usaldusväärsele ravimiinformatsioonile. Põhiliselt on siin arutluse all ettepanek, mis erinevalt tänasest annaks ravimitööstusele suuremaid õigusi anda infot retseptiravimite kohta otse kodanikele ning ühtlustaks vastavaid reegleid.

Teine ettepanek on suunatud ravimite kõrvaltoimete ja ohutusvalvsuse alase töö harmoniseerimisele, dubleerimise vältimisele ja lihtsustamisele kõigis Euroopa Liidu riikides.

Kolmas ettepanek on suunatud inimeste kaitsele võltsitud ravimite eest. Euroopa Liidus tervikuna on oluliselt suurenenud müügiloaga ravimite võltsingud, mis enamasti sisaldavad halva kvaliteediga, vales koguses või valesid aineid ja on seetõttu väga ohtlikud. Euroopa Komisjon soovib tugevdada meetmeid, mis takistaksid võltsitud ravimite ametlikku müügiketti sattumise võimalust.

Lisa kommentaar

  • Katre Pilvinski

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

26. märts 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.