Täna avanevad Jõulutunneli annetustelefonid

Eesti Televisioon on 25. detsembril juba
kümnendat aastat eetris heategevusprogrammiga Jõulutunnel
- otsesaadet juhivad Margit Kilumets ja Margus Saar.

Jõulutunneli koostööpartner on sel aastal SA Haapsalu Neuroloogiline Rehabilitatsioonikeskus. Selles haiglas keskendutakse peamiselt pea- ja seljaajukahjustuste ravile, kus patsiendid saavad abi kaasasündinud tervisekahjustuse parandamiseks, samuti taastusraviks õnnetuse, liiklusavarii või insuldi puhul.

"Eestlaste tervist toetades on Jõulutunnel seni aidanud kasvatada kiire meditsiiniabi võimekust, sel aastal soovime tähelepanu pöörata kaduva elukvaliteedi taastamisele," ütleb saate produtsent ja üks saatejuhtidest Margus Saar.

Saatejuht Margit Kilumets kinnitab, et Haapsalu taastusravi keskuses on patsiente väikelastest vanaisade-vanaemadeni - nende hea käekäik puudutab kindlasti paljusid Eesti peresid.

Haapsalu Neuroloogilise Rehabilitatsioonikeskuse juhataja Priit Eelmäe ütleb, et taastusravi abil ei saavutata kahjuks alati seda, et inimene hakkab käima.

"Kui näiteks on tegemist seljaaju kahjustusega, siis väga paljudel juhtudel inimesed iseseisvalt kõndima ei hakka. Soetatava aparatuuri abil saab aga anda koormust skeleti- ja lihassüsteemile, et vältida luuhõrenemist ja lihasjõu vähenemist. Sama oluline on arendada ka südame veresoonkonda ning nõnda suurendada üldist vastupidavust," kirjeldab Priit Eelmäe aparatuuri vajalikkust.

Televaatajad saavad toetada liikumis- ja kõnnilabori soetamist, helistades Elioni, Starmani, EMT, Elisa või Tele2-e võrgust tasulistel telefonidel:

900 7701 - annetades 25 krooni
900 7702 - annetades 100 krooni
900 7703 - annetades 500 krooni

Telefoninumbrid on avatud 18. detsembrist kuni 27. detsembri õhtuni.

Lisa kommentaar

  • Katre Pilvinski

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.