• 30.07.09, 08:00
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Eesti kuulutuste portaalis pakuti müüa neeru

Eilses ajalehes MK-Estonija ilmus tähelepaneliku lugeja saadetud pilt müügiportaalist okidoki.ee, kus sel kevadel pakkus tundmatu isik 1 300 000 Eesti krooni eest müügiks oma neeru, vahendas Postimees.
Eestis, nagu ka enamikus teistes arenenud riikides, on organite müümine keelatud, elundite ja kudede siirdamise seadus lubab Eestis doonoriks olla ainult lähisugulasele või elukaaslasele. Samuti on keelatud materiaalse kasu saamine ja organite loovutamise eest tasu pakkumine.

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 27.06.25, 16:26
Kas Euroopa tervishoid suudab ajaga kaasas käia? Uuenduslik ravi vajab kiiremat teed patsientideni
OECD värskes aruandes „Health at a Glance 2024“ prognoositakse, et aastaks 2050 on Euroopa Liidus (EL) üle 65-aastaseid inimesi juba kolmandik elanikkonnast. Kui lisada sellele elustiiliga seotud riskitegurid ja sotsiaalmajanduslikud erinevused, on selge, et Euroopa peab kiiresti ajakohastama oma tervishoiusüsteeme, et parandada patsientide elukvaliteeti.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Meditsiiniuudised esilehele