• 11.08.09, 12:22
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Mida Euroopa kõrgeim kohus teile problemaatilistest ravimitest paljastada ei taha?

Kas Euroopa Liit austab sõnavabadust? Nii ta igatahes väidab. Ja tõesti, enamik liikmesriike on selle ühe peamise inimõigusena ka õiguslikult sätestanud. Kuid kui asi puudutab ravimeid, siis langetas Euroopa Liidu kõrgeim kohus hiljuti otsuse, et üksikisiku arvamust võib piirata – või isegi keelata.
Euroopa Kohus (EK) otsustas hiljuti, et positiivse kirjaliku arvamuse avaldamine ravimite kohta, mille müüki pole valitsusametnikud heaks kiitnud, kujutab endast reklaami ja selle võib keelustada. See otsus võib Euroopas meditsiini puudutavale sõnavabadusele kaasa tuua katastroofilised tagajärjed.

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 14.03.25, 15:28
Targad tehnoloogiad teevad haiglates teeninduse kiiremaks ja mugavamaks
Viimastel aastatel on iseteenindusest saanud igapäevaelu loomulik osa. Poes, kinos ja riigiasutustes käies on inimesed harjunud, et saavad oma toimingud kiiresti ja iseseisvalt ära teha. Järk-järgult on iseteeninduslik tehnoloogia jõudmas ka tervishoidu, pakkudes patsientidele mugavamat viisi arstivisiite korraldada.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Meditsiiniuudised esilehele