• 19.11.09, 09:42
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Raha on läinud seadmetele, ehitusse ja palkadeks

Tervishoiusüsteemis tuleb teha ümberkorraldusi, kuid see nõuab riigi ja arstkonna kõrval pingutust ka patsientidelt, vaja on suuremat rahalist panust ning teadlikkuse kasvu.
Sellisele tõdemusele jõudsid Tallinnas tervishoiuteemalisele debatile kogunenud asjatundjad. Arutelu algatajaks oli poliitikauuringute keskus Praxis, kellel valmis hiljuti analüüs Eesti tervishoiusüsteemi kvaliteedist ja tulevikuvõimalustest. Praxise analüütikute sõnul on tervishoiusüsteem muutusteta jätkamise korral ummikus juba ülejärgmisel aastal, kirjutas Tarbija24.

Seotud lood

Uudised
  • 18.11.09, 12:38
Aktiivravi on kiirelt arenenud
Poliitikauuringute keskuse Praxis värske analüüs toob välja, et Eestis on viimastel aastatel väga tempokalt arenenud aktiivravi - eriarstide uste tagant on inimesed tulnud enam oma perearstide juurde, palju enam on hakatud tegema uuringuid ja operatsioone ning tarvitama ravimeid.
  • ST
Sisuturundus
  • 27.06.25, 16:26
Kas Euroopa tervishoid suudab ajaga kaasas käia? Uuenduslik ravi vajab kiiremat teed patsientideni
OECD värskes aruandes „Health at a Glance 2024“ prognoositakse, et aastaks 2050 on Euroopa Liidus (EL) üle 65-aastaseid inimesi juba kolmandik elanikkonnast. Kui lisada sellele elustiiliga seotud riskitegurid ja sotsiaalmajanduslikud erinevused, on selge, et Euroopa peab kiiresti ajakohastama oma tervishoiusüsteeme, et parandada patsientide elukvaliteeti.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Meditsiiniuudised esilehele