• 17.12.09, 07:00
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Sama anlüüs nüüd kaks korda kallim

Tervishoiuteenuste loetelus on tehtud põhimõtteline muudatus güneko-tsütoloogilise analüüsi eest tasumise korras.
Kui vanas hinnakirjas shy; eristati rutiinset güneko- shy;tsüto shy;loo shy;gilist uuringut ja keerukat diferentsiaaldiagnosti shy;li shy;st või pahaloomulise dife shy;rentseeringuga güneko-tsütoloogilist uuringut, siis nüüd on aluseks võetud lokalisatsioonide arv ning see, kas hindajaks on skriinija või patoloog. Lisaks on ainsa lubatud meetodina kehtestatud Papanicolaou järgi värvimine. Muudatus tähendab günekoloogidele senisega võrreldes sama analüüsi eest kahekordset tasu.

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 27.06.25, 16:26
Kas Euroopa tervishoid suudab ajaga kaasas käia? Uuenduslik ravi vajab kiiremat teed patsientideni
OECD värskes aruandes „Health at a Glance 2024“ prognoositakse, et aastaks 2050 on Euroopa Liidus (EL) üle 65-aastaseid inimesi juba kolmandik elanikkonnast. Kui lisada sellele elustiiliga seotud riskitegurid ja sotsiaalmajanduslikud erinevused, on selge, et Euroopa peab kiiresti ajakohastama oma tervishoiusüsteeme, et parandada patsientide elukvaliteeti.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Meditsiiniuudised esilehele