Eestis hetkel vaimsete häiretega inimeste üle spetsiaalset kontrolli ei teostata. Samas on vajalik õigusruum võimaliku ohtliku psüühikahäirega inimese sundravile saatmiseks olemas ja seda ka rakendatakse. Süsteemi täiustamiseks mõeldud eelnõu on praegu ka riigikogu menetluses.
Seoses nn kurikamehe juhtumiga on ajakirjanduses palju räägitud, et suure tõenäosusega on kurjategija puhul tegu vaimsete häiretega inimesega. Delfi uuris justiits - ja sotsiaalministeeriumist, kuidas üldse Eestis praegu ohtlikke psüühikahäiretega inimesi jälgitakse ning kui palju neid keskmiselt kohtute poolt sundravile saadetakse.

Seotud lood

Uudised
  • 08.06.09, 09:08
Psühhiaatriaõed õppisid vägivallatust
Psühhiaatriakliiniku akuutosakonnas ei ole harvad olukorrad, kus agressiivse patsiendi ohjeldamine võib õdedele tähendada sinikaid ja kriimustusi ning on patsiendilegi stressirohke ja valus.
Uudised
  • 03.02.09, 13:43
Tahtevastane ravi psühhiaatriahaiglas on omavalitsuste otsustada
Uuest aastast kehtiva seadusemuudatuse kohaselt sõltub omavalitsusest, kas tahtevastaselt psühhiaatriahaiglasse paigutatud inimese ravi võib haiglas jätkata ka pärast 14 päeva möödumist.
  • ST
Sisuturundus
  • 15.07.26, 10:07
Mida teha, kui lapsel on kõhukinnisus? Lastegastroenteroloogid selgitavad
Lastegastroenteroloogias kasutatakse funktsionaalse kõhukinnisuse klassifitseerimiseks Rooma IV kriteeriumeid (1), mille kohaselt jagatakse patsiendid kahte rühma: lapsed alates sünnist kuni nelja-aastaseks saamiseni ja üle nelja-aastased lapsed.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Meditsiiniuudised esilehele