• 15.04.10, 13:14
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Konkreetseid korruptsioonijuhtumeid otsima ei hakata

Meditsiiniuudiste järelpärimisele milliste meetoditega kavatseb justiitsministeerium hakata kaardistama korruptiivsete pettuste levikuala ja sagedus meditsiinis, vastati justiitsministeeriumist, et tegemist ei ole konkreetsete korruptsioonijuhtumite väljaselgitamisega, vaid riskide kaardistamisega ning tegevuskava väljatöötamisega.
"Oluline täpsustus on see, et tegemist ei ole konkreetsete korruptsioonijuhtumite väljaselgitamisega, vaid riskide kaardistamisega ning tegevuskava väljatöötamisega. Uuringu raames tuleb tuua välja kõik korruptsiooniga seotud riskikohad ning valida nende hulgast (nt fookusgrupi teel) teemad, mida sügavamalt uuritakse. Uuring tuleb kõigi eelduste kohaselt viia läbi kombineerides kvantitatiiv- ja kvalitatiivmeetodeid," rääkis Diana Kõmmus justiitsministeeriumi avalike suhete talitusest.

Seotud lood

Uudised
  • 15.04.10, 11:16
Rein Lang võtab sihikule arstid
Sotsiaalministeeriumi ja haigekassa eelmise aasta uuringust elanike hinnangute kohta arstiabile selgus, et koguni 12% elanikest on teinud meditsiinitöötajale kingituse või vastuteene mõne teenuse saamiseks, kirjutas Eesti Päevaleht.
Uudised
  • 08.11.11, 07:00
Teisipäeval avalikustati tervishoiusektori korruptsiooniuuring
Justiitsministeerium viis koostöös Tartu Ülikooli (TÜ) rakendusuuringute keskusega läbi põhjaliku uuringu, mis kaardistas Eesti tervishoiusektori pettused ja korruptsiooniriskid.
Uudised
  • 19.10.10, 08:00
Pettusi on enim seadmete ostu ja hangetega
Justiitsministeerium tellis Tartu Ülikoolilt tervishoiusektori pettuste kaardistamiseks uuringu.
  • ST
Sisuturundus
  • 25.04.25, 13:56
Digilahendus meditsiinis: personaalsed tööriided asenduvad nutika renditeenusega
Kui varem oli igal tervishoiutöötajal isiklik kittel, siis tänapäeva haiglates ja kliinikutes kasutatakse üha enam renditavaid tööriideid, mis on jagatud, kuid hügieenilised ja alati jälgitavalt hooldatud. Tööriiete korrektne hooldus on meditsiiniasutustes hädavajalik – see aitab vältida bakterite, viiruste ja muude haigusetekitajate levikut ning tagada ohutuse nii personalile kui patsientidele. Kaasaegne tehnoloogia võimaldab kogu protsessi digitaliseerida ja vähendada riske miinimumini.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Meditsiiniuudised esilehele