• 12.05.10, 09:50
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Pruuden: õdesid võiks olla rohkem

Eesti Õdede Liidu juhi Ester Pruudeni sõnul võiks õdesid Eestis veidi rohkem olla. Praegu on Eestis umbes 10 000 õde.
"Ühelt poolt on see piisav, kuid arvestades seda, et haiguste ennetamise ja inimeste õpetamise-nõustamise roll järjest kasvab, siis võiks õdesid olla veidi rohkem," vahendasid ERR Uudised Ester Pruudeni Vikerhommikule antud intervjuud. "Arvestades meie elanike arvu, on see suhtarv siiski juba parem kui mõned aastad tagasi," lisas ta.

Seotud lood

Uudised
  • 06.05.10, 09:45
Õed lahkuvad piiri taha tööle
Selle aasta aprillikuus võttis EL riikidesse tööle siirdumiseks Terviseametist sertifikaadi välja 24 õde ehk poole rohkem kui mullu aprillis. Arstide soov väljamaal rakendust leida näitab aasta varasemaga võrreldes aga raugemismärke.
Uudised
  • 11.05.10, 15:04
Tänavune õdede päev on pühendatud võitlusele pikaajaliste haiguste vastu
Rahvusvaheline Õdede Nõukogu pühendab tänavuse õdede päeva (12. mai) kogu maailmas võitlusele pikaajaliste haiguste vastu, neist suurimat ohtu inimese tervisele ja arengule kujutavad endast suurimad surmapõhjustajad maailmas: südame-veresoonkonna haigused, diabeet, vähktõbi ja hingamisteede haigused.
Töökuulutused
  • 27.05.25, 12:38
Haapsalu Neuroloogiline Rehabilitatsioonikeskus otsib arsti
Hea arst! Tule ja anna oma väärtuslik panus, et terviseraskustesse sattunud inimesed saaksid võimaluse elada võimalikult toimekat ja rahuldustpakkuvat elu!

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Meditsiiniuudised esilehele