• 22.07.10, 11:22
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Läbimurre: geel kaitseb HIVi nakatumise eest

Esimest korda on suuremahulistes inimkatsetes edukaks osutunud geel, mis kaitseb naisi HI-viirusega nakatumise eest, kirjutab Novaator.
Viirusvastane mikrobitsiidse toimega tupegeel, mis sisaldab viirusvastast ravimit tenofir, vähendas naistel HIVi nakatumist poole võrra, teatas Nature News.

Seotud lood

Uudised
  • 27.08.10, 15:36
Hüdrogeel verejooksu peatamiseks
Ameerikas asuva Marylandi Ülikooli teadlased lõid uue sünteetilise geeli, mis koosneb veest ja kiulisest polümeerist - akrüülamiidist. See on võimeline organismis aktiviseerima proteiini, mis vastutab vere hüübimise eest.
Uudised
  • 23.07.10, 12:53
Suurbritannias HIV-i nakatumine vanematel inimestel tõusnud
Viimaste andmete põhjal on Suurbritannias toimunud suur tõus HIV-i nakatumisse üle 50aastaste inimeste seas, vahendab BBC.
  • ST
Sisuturundus
  • 22.01.26, 13:58
Tammsaare Tervisemajast kujuneb üks piirkonna suurimaid perearstikeskuseid
Mustamäele rajatav Tammsaare Tervisemaja on kasvamas üheks piirkonna suurimaks perearstikeskuseks, koondades ühe katuse alla arvestatava hulga perearstinimistuid ja laia valiku esmatasandi terviseteenuseid. Ehituses olev ja aasta pärast valmiv 6-korruseline tervisemaja hakkab teenindama enam kui 100 000 elanikku Mustamäe, Õismäe ja Kristiine piiril.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Meditsiiniuudised esilehele