Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine
Lastearstide selts otsib Rakvere haiglale uut arsti
Rakvere haigla uudisele selle kohta, et ta
on ilma pediaatrita, reageerisid nii Eesti Lastearstide Selts kui ka
sotsiaalministeerium. Lahendust loodetakse leida peamiselt residentidest.
Eesti Lastearstide Seltsi presidendi Kaja Julge sõnul lõppes alles hiljuti Rakvere haigla konkurss uue pediaatri leidmiseks, kuid nii palju kui ta tema teab, ei tulnud sealt lahendust. Vastusena tänasele uudisele haigla olukorra kohta plaanib sotsiaalministeerium korraldada järgmisel teisipäeval koosoleku, kus asja arutada.
Lääne-Virumaal Laekveres elava Eha
kolmeaastane poeg juhtus saatuse tahtel haigeks jääma möödunud pühapäeval ehk
paar päeva pärast seda, kui Rakvere haigla ainus lastearst emapuhkusele
läks.
Rakvere haigla on aastavahetusest alates
lastearstita ja peaarst Sirje Kiisküla sõnul saadavad nad patsiendid kiirabi või
lastevanemate isikliku transpordiga Tallinna lastehaiglasse, vastsündinud saavad
koju lastearsti hinnanguta.
Palavalt kuum suvine päev, higimull otsa ees ja särk läbimärg – see ei ole ainult normaalne, vaid lausa hädavajalik. Siiski ei seosta kõik higistamist ainult palava suvepäevaga. Higistamine võib tähendada rahvarohkeid üritusi, tähtsaid esinemisi või olulisi koosolekuid, aga ka vahelduvate kuuma- ja külmahoogudega üleminekuiga.