• 04.02.11, 09:03
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Gripi vastu vaktsineerib kaduvväike protsent

Terviseameti teatel on grippi haigestunute arvu juurdekasv aeglustunud, kuid gripi kõrghooaeg võib saabuda veebruari lõpul või märtsi algul, hoiatab terviseameti epidemioloogianõunik Kuulo Kutsar.
Tänavu ei ole grippi haigestumine nii suur kui oli möödunud aastal. “Arvestades seda, et enamiku haigusjuhtudes põhjustab seesama viirus, mis ringles möödunud aastal, aga sel aastal ei ole see viirus enam pandeemiline, vaid on muutunud hooajaliseks, siis seetõttu on haigusjuhtumite arv on väiksem ja haiguse raskus on väiksem,” rääkis Kutsar Delfile.

Seotud lood

Uudised
  • 02.02.11, 14:37
Terviseamet peatas Pandemrixiga vaktsineerimise
Ministri otsusega peatas terviseamet H1N1 gripi vastu Pandemrixi vaktsiiniga vaktsineerimise, kuna see võib olla narkolepsia sagenemise põhjuseks, vahendas "Aktuaalne kaamera".
Uudised
  • 25.02.11, 07:00
Gripiviiruste seas domineerib pandeemiline H1N1
Viirusnakkustesse haigestumine on väikelaste seas nädalaga tõusnud 20 protsendi võrra, kuigi muu elanikonna hulgas on nakatumine vähenenud.
Uudised
  • 05.01.11, 12:42
Maimets: kõige rohkem peaks kartma vaktsineerimata jäämist
Tartu Ülikooli Kliinikumi nakkusosakonna juhataja Matti Maimets on veendunud, et grippi tuleb karta ka sel hooajal ning et kõige parem kaitse selle vastu on vaktsineerimine.
Uudised
  • 04.02.11, 13:02
Gripipaanika põhjustas Pärnus vaktsiinipõua
Pärnu perearstikeskustes ei saanud sel nädalal end vaktsineerida ei pandeemilise H1N1 gripiviiruse vastu ega ka tavagripi vastu. Soovitud vaktsiini lihtsalt ei olnud.
  • ST
Sisuturundus
  • 27.06.25, 16:26
Kas Euroopa tervishoid suudab ajaga kaasas käia? Uuenduslik ravi vajab kiiremat teed patsientideni
OECD värskes aruandes „Health at a Glance 2024“ prognoositakse, et aastaks 2050 on Euroopa Liidus (EL) üle 65-aastaseid inimesi juba kolmandik elanikkonnast. Kui lisada sellele elustiiliga seotud riskitegurid ja sotsiaalmajanduslikud erinevused, on selge, et Euroopa peab kiiresti ajakohastama oma tervishoiusüsteeme, et parandada patsientide elukvaliteeti.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Meditsiiniuudised esilehele