LTKH otsib riigihankega omaosalust hooldushaiglale

Lääne-Tallinna Keskhaiglal (LTKH) käib
veebruari lõpuni avatud hankemenetlus investeerimislaenu võtmiseks projektile
"Hooldusravi arendamine AS Lääne-Tallinna Keskhaiglas".

Laen võetakse hankelepinguga projektile "Õismäe Polikliiniku ümber- ja juurdeehitamise projekt" aadressil Ehitajate tee 137 ümberehituse omafinantseeringu katmiseks, teatab riigihangete register. Hankelepingu kestus on 10 aastat.

Haigla haldusjuht Märt Kõlli sõnul on tegemist tavapärase omaosaluse finantseerimise leidmisega ja huvi on tundnud asja vastu kõik suured pangad. Kui varem lootis haigla esindus veidike ka Tallinna ja riigi toele, siis nüüd sõnas Kõlli, et Tallinna linna kui omaniku poolt ehk toetust on loota, kuid riik on oma panuse andnud ELi rahade kaudu nagunii.

Varem haigla haldusjuhi Märt Kõlli meediale avaldatud info kohaselt läheb hooldusravikliiniku väljaehitamine maksma kokku 78,4 miljonit krooni (5 mln eurot). Sellest 52,2 miljonit krooni (3,3 mln eurot) saadakse struktuurfondilt ja 26,2 miljonit krooni (1,67 mln eurot) peab haigla ise leidma.

Kui muidu ei tohi linnale kuuluvad ettevõtted iseseisvaid laenuotsuseid teha, siis seadusandja teeb linnahaiglatele erandi ja lubab struktuurfondi toetuse saamiseks võtta pangast laenu kogu omafinantseeringu mahus, lisas Kõlli tookord.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.