• 20.02.11, 09:19
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Keemiliselt juhitav rakett võib osutuda vähivastaseks relvaks

Deakini ülikooli arstiteaduskonna teadlased on konstrueerinud vähktõve tüvirakkude hävitamisele spetsialiseerunud keemilise raketi, astudes sel moel sammukese lähemale meditsiinilise “nutipommi” loomisele, mis otsiks välja ja hävitaks vähirakke tootvad allikad, vahendas Forte.
Deakini ülikooli uurijad on koostöös India ja Austraalia teadlastega loonud maailma esimese RNA-aptameeri — keemilise antikeha, mis toimib nagu juhitav rakett, otsides üles ja sidudes ainult vähktõve tüvirakke. Aptameeri abil saaks toimetada medikamente otse tüvirakkudesse ja töötada välja ka senisest tõhusamaid vähktõve kuvamise süsteeme haiguse avastamiseks juba algusjärgus, vahendab PhysOrg.com. Uuringu tulemused avaldati vähiuuringute-ajakirjas Cancer Science.

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 29.01.26, 12:30
Eksklusiivne võimalus kuulda KiSel-10 uuringu juhti Eestis: mida näitavad Q10 ja seleeni pikaajalised uuringud?
Kas teadsid, et kaks kõige mõjukamat toidulisandite valdkonna kliinilist uuringut – KiSel-10 ja Q-Symbio – on andnud märkimisväärseid tulemusi südame-veresoonkonna tervise, elukvaliteedi ja isegi bioloogilise vananemise aeglustamise osas?

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Meditsiiniuudised esilehele