Töökoormus jättis valla perearstita

Viru-Nigula valda, Kunda linna ja Vasta
kooli teenindav perearst Laima Paartalu lahkub ametist 1. aprillist. Lääne-Viru
maavalitsus kuulutas vabale nimistule uue perearsti leidmiseks välja konkursi,
kuhu ei laekunud aga ühtegi sooviavaldust.

“Praegu on meil kaks võimalust, kas kuulutada välja uus konkurss või pidada läbirääkimisi teiste perearstidega nimistu ülevõtmiseks,” lausus maavalitsuse haridus- ja sotsiaalosakonna juhataja Marge Lepik.

Lepik tunnistas, et uue inimese leidmine on raske, kuid kinnitas, et nimistu päris ilma meedikuta jääda ei saa ja 1. aprilliks tuleb leida vähemalt ajutine asendaja, kirjutas Virumaa Teataja.

Laima Paartalu võtab patsiente vastu nii Kundas kui ka kahel päeval Viru-Nigula keskuses.

Viru-Nigula vallavanem Ervins Veitsurs ütles, et vald saab toetada uut perearsti sellega, et vallale kuuluvate ruumide eest üüri ei küsi ning tasub ise kommunaalkulud. Selliselt toetab omavalitsus perearstipraksist ka praegu.

Veitsurs on olukorra pärast tõsises mures, sest teab, et uut meedikut on väga keeruline leida. Viru-Nigula keskusest on Kundasse umbes 15 kilomeetrit maad ning mõnest külast veelgi rohkem. “Nii palju kui ma tean, on ka Kunda perearstide nimistud üsna täis,” muretses vallavanem.

Marge Lepiku sõnul kuulub perearst Laima Paartalu nimistusse umbes 1600 inimest.

Laima Paartalu on põhjendanud oma lahkumist liiga suure töökoormusega. Tema sõnul on väsitav, et perearst peab olema administraator ja varustaja ning tegelema statistika ja aruandlusega, mis kõik kokku võtavad rohkem kui poole perearsti tööajast. “Ma ei ole äriinimeseks õppinud, ma olen arst ja tahan teha ainult arstitööd,” on Paartalu öelnud.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.