Ingerainen: kahtlustamine külvas usaldamatust

Ravimifirmadelt koolitusreisideks toetust
saavate arstide eetika kahtluse alla seadmine külvab põhjendamatult
usaldamatust arstide vastu, leidis Eesti Perearstide Seltsi juhatuse liige Diana
Ingerainen ETV hommikusaates "Terevisioon".

"Arstidena me otsime alati põhjust - et mis on selle või selle sündmuse, terviseseisundi põhjus. Nüüd ka jälle tekib küsimus, miks ikkagi uuritakse arstide rahakotis, tegemistes, käimistes, miks ikkagi mu patsiendid küsivad minu käest, et millal ja kuhu ma sõidan," rääkis Diana Ingerainen. Tema sõnul finantseerivad ravimifirmad arstide koolitusreise kõikjal maailmas, vahendas err.ee.

"Terevisiooni" eilne külaline, ajakirjanik Kadri Jakobson on Äripäevas luubi all hoidnud meedikute ja ravimifirmade suhete eetilisi küsitavusi.

"Üha eksootilisemad sihtkohad, kallimad reisid, ohtralt tasuta alkoholi ja sisse magatud ettekanded – see on piinlik tõde ravimifirmade poolt kinni makstud korruptsioonimaigulistest arstide koolitusreisidest. Ravimifirmade reklaamiaruandest selgus, et koolitusreisideks on makstud mullu enam kui miljon eurot ehk üle 16,5 miljoni krooni. Et toetuseid on makstud enam kui 1200 korral tähendab see, et laias laastus käib firmade kulul koolitusreisil ligi neljandik Eesti arstidest," kirjutas Kadri Jakobson.

Ingeraineni sõnul on ta ise käinud ravimifirmade toetusel Ljubljanas ja Amsterdamis. "Mis puudutab ravimifirmasid, siis perearst saab taotleda toetust konverentsil osalemiseks ja reeglina makstakse kinni kogu konverentsi osalustasu. Ülejäänud fun, mis sinna juurde kuulub, tuleb ikkagi reeglina arstidel endil tasuda," ütles ta. Raha taotlemine pole arsti sõnul üldse lihtne.

Ingeraineni sõnul on andmed kõigi väljakirjutatud ravimite kohta kättesaadavad ning ta kinnitas, et arstide valikut toetused ei mõjuta.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.