Tallinna Lastehaigla suurendas kasumit

SA Tallinna Lastehaigla värske
majandusaruanne 2010. aasta kohta näitab kasumi kasvamist 12,6 mln krooni peale
varasemalt 8 mln kroonilt. Suure panuse andis annetuste kasv, mis
suurenes kolm korda võrreldes eelnenud aastaga.

2010. aasta tulemi kasv oli tingitud ökonoomsest majandamisest (8 mln kr) ning Toetusfondi poolt ülekantud põhivara tulust (4,5 mln kr), kirjutab aruanne. Toetusfondi real oli mullu 8,8 mln kr võrreldes 2009. aasta 2,8 mln krooniga.

Aruandega saab tutvuda siit.

Oli kärbete aasta. Lastehaigla majandusandes kirjeldab, et 2010. aastal vähenes eriarstileping haigekassaga 15,2 mln kr võrra, terviseametiga kiirabi leping 1,5 mln kr võrra ja Tallinna linna abi sõltuvushäiretega laste üksuse toetuseks 0,8 mln krooni võrra.

Aasta jooksul osutatud tervishoiuteenuste tulemusel kasvas eriarstiabi lepingute maht 7,4 mln kr. Leping suurenes kallite, >1 mln kroonise maksumusega haigusjuhtude (8) arvelt, (millest lepingu lisana maksti 50%), samuti 2009.a lõpul 6% võrra vähendatud eriarstiabi lepingute tagastamisest. Siiski jäi eriarstiabi leping aasta lõpuks 2009. aastaga võrreldes 1,46% väiksemaks.


2010. aastal kasvas Lastehaigla Toetusfondi toetuste osakaal, mis moodustas kogutuludest 1,74% (2009. aastal 0,24%) tänu Kõnniroboti projektile ( 4,35 mln kr), mille algkapital koguti paljude osapoolte algatusel ja mis realiseerus 2010. aasta lõpul. Tulud toetustest suurenesid ka Lastehaigla poolt 2009. aastal RIA-le esitatud Infosüsteemide arendamiseks esitatud taotluse (SA Tallinna
Lastehaigla infosüsteemi liidestamine e-tervise infosüsteemidega – Tervise Infosüsteemiga ja Retseptikeskusega) rahuldamise tõttu 2010. aasta I kvartalis, millest 2010. aastal laekus 2 270 443 krooni.

Samas töötajate palgad pisut vähenesid. Aasta lõpu seisuga töötas haiglasüsteemis 739 inimest, neist 124 arsti. Personalitöös oli aruanede järgi 2010. aastal olulisim kokkulepete saavutamine personalikulude vähendamiseks. Kokkulepped saavutati ning eelarves planeeritud personalikulude maht täideti. Ka lepingujärgsete haigusjuhtude täitmine ning ravikulude hoidmine eelarve piires õnnestus personali kaasatuse kaudu. Töötajate tasu üldsumma 2010. aastal oli 107 mln krooni (tunamullu 115 mln kr) ning töötajate keskmine arv taandatuna täistööajale oli 655. Tegevjuhtkonnale arvestati tasusid 1,47 miljoni krooni eest, juhatuse ja nõukogu liikrmed ei saa ettevõttelt pensioniga seotud õigusi ning neile ei maksta lahkumisel hüvitist.

Selleks aastaks raviteenuse osutamise üldeesmärgid ei muutu – peamine on kvaliteetse ja ohutu teenuse osutamine, lubab majandusaruanne. Ravivormide ja mahtude muutumine tingib töökorralduslike muutustega tegelemise, lahendamist vajab personali töötasu tõstmine, jätkuvalt tuleb investeerida ja uuendada olemasolevat aparatuuri. 2011.aastal peab selguma võimalus Laste Vaimse Tervise Keskuse ehituse rahastamisek sotsiaalminiseeriumi abiga ning ehituse alustamiseks 2011-2012. aastal. Investeeringuteks on 2011. aastaks planeeritud 12 mln kr. Olemasolev meditsiiniaparatuur vajab jätkuvalt uuendamist, uut tüüpi aparaatidest on planeeritud soetada kuulmisskriininguks ABR (auditoorselt esilekutsutud ajupotentsiaalide uuring). 2011. aasta remontidest on olulisemad tööd tuleohutuse nõuete tagamiseks, ökonoomse ventilatsiooni tagamkine soojuse tagastusega, köögi ja söökla remondi lõpetamine ning mitmete osakondade remondiprojektide koostamine. Jätkuvad arendusedd IT vallas süsteemide täiustamiseks ja funktsionaalsuse suurendamiseks seoses liidestumistega e-tervisega.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.