• 25.03.11, 08:03
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Ajad on inimest muutnud

Evolutsiooniline meditsiin on üks üsna uus teadusharu, mis vaatleb tervise ja haiguste temaatikat darwinistliku evolutsiooniteooria pilguga. Tavaliselt kujutatakse ette, et evolutsioon kulgeb väga aeglaselt, miljonite aastatega, aga tuleb välja, et inimene on ka viimase mõne tuhande aasta jooksul evolutsiooniliselt arenenud ja muutunud. Ja neil muutustel on omad järelmid ka tervise seisukohalt.
Arvatavasti on mõnedki muutused tõuke saanud üleminekust rändavalt eluviisilt paiksele, mis paljudes maailma piirkondades toimus laias laastus kümmekond tuhat aastat tagasi. Tänapäeva Lääne tsivilisatsioon oma hüvede ja pahedega on aga samuti üks inimese keha ja tervise suur mõjutaja, kirjutas teadus.err.ee.

Seotud lood

Uudised
  • 21.03.11, 12:29
Uurimus: Eelarvamusel on evolutsioonilised juured
Yale’i ülikooli uurijad psühholoog Laurie Santose juhtimisel näitasid sarja geniaalsete katsete toel, et pärdikud suhtuvad rühmavälistesse indiviididesse samasuguse kahtluse ja halvakspanuga, millega inimestelgi on kombeks võõraid kohelda.
Uudised
  • 17.07.08, 13:26
Eesti evolutsioonibioloogid on kaasautoriteks tipptasemel uurimuses
Cambridge’i Ülikoolis töötav eestlane Toomas Kivisild ning Tartu Ülikooli evolutsioonibioloogid Ene Metspalu, Mait Metspalu ja Richard Villems on kaasautoriteks teadusajakirjade lipulaevas Science’is avaldatud uurimuses, mis selgitab arheoloogilisest materjalist eraldatud mitokondriaalse DNA abil Gröönimaa esmasasukate päritolu, teatas Eesti Geenikeskus.
Töökuulutused
  • 14.04.25, 16:15
Tartu Ülikooli Kliinikum kuulutab välja konkursi juhatuse liikme, teadus- ja arendusjuhi valimiseks
Kandideerimise tähtaeg: 12.05.2025

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Meditsiiniuudised esilehele