Sotsiaalkomisjoni uus esimees on Margus Tsahkna

Riigikogu sotsiaalkomisjoni esimeheks
valiti täna Margus Tsahkna ja aseesimeheks Yana Toom.

Riigikogu sotsiaalkomisjoni esimeheks valitud Margus Tsahkna ütles, et peab komisjoni üheks esimeseks ülesandeks emapensioni rakendamiseks vajaliku seadusandluse ettevalmistamist ja vastuvõtmist.

„Emapension on IRLi üks kaalukamaid lubadusi, mis väärtustab lapsevanemate tööd, suurendab õiglust erinevate põlvkondade vahel ning annab selge märgi, et ühiskond väärtustab laste kasvatamist," lausus Tsahkna.

Koalitsioonileppe kohaselt kehtestatakse emapension 1. jaanuarist 2013, selleks, et väärtustada mitte ainult laste sünnitamist, vaid ka kasvatamist.

Tsahkna ütles, et peab komisjoni ülesandeks riigipoolse hoolivuse tõstmist oma kodanike suhtes laiemalt, seda ka läbi tööpuuduse vastu võitlemise, isapuhkuse taastumise ning perede ja eakate toimetuleku.

"Eesti rahvas on teinud pingutusi, et riik üles ehitada ning majanduskriisist läbi tulla, nüüd tuleb riigil pöörata suuremat tähelepanu oma inimeste probleemide lahendamisele ning näidata üles suuremat hoolivust," ütles värske sotsiaalkomisjoni esimees.

Tsahkna sõnul paneb tasakaalus eelarvepoliitika omad piirid, kuid paljude probleemide lahendused ei seisa vaid rahaliste võimaluste taga. Korras rahandus ja majanduskasv loovad tema sõnul paremad eeldused sotsiaalsete probleemide lahendamiseks.

"Kavatseme tõsta huvigruppe puudutavaid teemasid ka laiemale arutelule, et ühiselt lahendusi leida. Hoolivus kujuneb selleks läbivaks märksõnaks," ütles Tsahkna.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.