Väikesaarte elanikud hakkavad saama kiirabiteenust

Terviseamet sõlmib koostöökokkuleppeid
omavalitsuste ja eraettevõtetega, et tagada tulevikus väikesaarte elanikele
kiirabiteenuse kättesaadavus.

“Praegu oleme etapis, kus meil on Saare maakonnas Abruka ja Vilsandi osas juba sõlmitud kirjalikud koostöökokkulepped veesõidukeid omavate firmadega,” kinnitas Terviseameti peadirektori asetäitja Üllar Kaljumäe Meie Maale.

Kaljumäe sõnul liigub terviseamet väikesaarte parema kiirabilise teeninduse tagamise projektiga suurematelt saartelt, kus rohkem elanikke ja suvel ka rohkem turiste, väiksemate saarte poole. “Üldjoontes on lahenduste variandid alates esmaabiandjatest, kes on läbinud vastava koolituse ja kellele on antud abistamiseks vajalikud vahendid, kuni parema kiirabitranspordini,” osutas Kaljumäe.

Abruka saarevaht Rein Lember sõnas, et möödunud aastal oli saarel kaks juhtumit, kus kiirabi vajati. Esimesel korral tabasid ühte saare külastajat seedehäired, teisel puhul aga tekkis ühel suvitajal allergiline reaktsioon. “Kõriturse ja lämbumisoht, asi oli väga tõsine,” kirjeldas Rein Lember. Mõlemal juhul päästis hättajäänu piirivalve laev, mis kannatanu Kuressaarde toimetas.

Saarevahid on Lembri sõnul korduvalt esmaabikoolitust saanud. “Olen kahel korral koolitust saanud ja varsti tuleb kolmas kord. Saarevahi varustuse hulka kuulub ka esmaabikohver,” viitas ta. “Aga üldiselt on terviseameti ettevõtmine tervitatav ja peaks selle mure tulevikus ära lahendama.”

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.