Ligi 700 inimest haigestus kolibakteri tõttu neeruhaigusse

Saksamaal ja veel mitmes teises Euroopa
riigis on EHEC-kolibakteri tõttu haigestunud neeruhaigusse ligi 700 inimest,
kirjutas tarbija24.

Euroopa nakkushaiguste ametkonna (ECDC) kinnitusel on üle 600 inimesel diagnoositud hemolüütiline ureemiline sündroom (HUS).

Kokku on EHEC-bakteri tõttu haigestunuid 2300. Haigestunutest on surnud 22 inimest ja neist 16 oli HUS.

Tavaliselt haigestuvad HUS-i väiksed lapsed, kuid nüüd on valdav osa haigestunutest täiskasvanud. Kaks kolmandikku neist on naised.

Enamikku EHEC-bakteri nakkusega patsiente ravitakse Põhja-Saksamaa haiglates. Kuna HUS-i juhtumid vajavad rohkem tähelepanu, siis teistele haigustega tegeletakse vähem. Paljud HUS patsiendid vajavad dialüüsi ehk vere puhastamist mitu korda päevas.

Väljaande Bild andmetel on Põhja-Saksamaa haiglatesse toodud verd ja vereplasmat kõikidest Saksamaa osadest. Näiteks Kieli haiglas on iga päev vaja 150 annust verd. Mõnedes haiglates tehtud päevas nii palju dialüüse nagu tavaliselt tehakse terves aastas.

Neeruprobleemid ei ole HUS patsientide ainus probleem. Umbes 30 protsendil haigestunutest on ka neuroloogilised häired. Need ilmnevad näiteks kõnehäirete, nägemispuudulikkuse ja kontrollimatute lihastõmblustena.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.