Reproduktiivmeditsiini TAK AS (ReproTAK)
asutati kaks aastat tagasi Tehnoloogia Arenduskeskuste programmi raames.
ReproTAKi taotlus antud programmi osutus edukaks ning EASi finantseerimisotsuse
alusel rahastatakse ReproTAKi uurimustöö kava elluviimist kuni 2015. aastani,
teatab aruanne.
ReproTAK tegeleb teadus- ja arendustegevusega biomeditsiini valdkonnas keskendudes viljatuse diagnostika ja raviga seotud küsimustele nii humaan- kui ka veterinaarmeditsiini valdkondades. Reproduktiivmeditsiini TAK on konsortsium, mis koondab mitmeid Eesti ülikoole, biotehnoloogia ettevõtteid ning kliinikuid. ReproTAKi asutajaliikmeteks ja partneriteks on Tartu Ülikool, Eesti Maaülikool, Tallinna Ülikool, Eesti Tõuloomakasvatajate Ühistu, SA Tartu Ülikooli Kliinikum, AS Nova Vita Kliinik, AS Kliinik Elite, AS Asper Biotech, OÜ Riistakast, AS Tartu Biotehnoloogia Park, OÜ TBD-Biodiscovery, AS Fertilitas ja OÜ Bestenbalt. Konsortsiumlepingu allkirjastasid partnerid 26. augustil 2009.a. ReproTAKi teadus- ja arendustegevust finantseeriti perioodil 08/2009 – 12/2010 ReproTAKi aktsionäride, EL Regionaalarengu Fondi ja Eesti Vabariigi poolt.
Seotud lood
Viljakusraviarsti Andres Salumetsa juhitud Reproduktiivmeditsiini TAK AS (ReproTAK) mullune kasum kasvas pea kaks korda, olles ligi 17 000 eurot.
OECD värskes aruandes „Health at a Glance 2024“ prognoositakse, et aastaks 2050 on Euroopa Liidus (EL) üle 65-aastaseid inimesi juba kolmandik elanikkonnast. Kui lisada sellele elustiiliga seotud riskitegurid ja sotsiaalmajanduslikud erinevused, on selge, et Euroopa peab kiiresti ajakohastama oma tervishoiusüsteeme, et parandada patsientide elukvaliteeti.