Arstitudengite ajateenistus võib tulevikus piirduda baaskursusega

Arstiteadust ja õendust tudee shy;rivad
tudengid võivad pääseda kuni 11-kuusest ajateenistusest. Kaitseväeteenistuse
seaduse eelnõu järgi tuleks neil läbida sõduri baaskursus ja
katastroofimeditsiini kursus ülikoolis, kirjutas Postimees.

«Tagantjärele mõeldes oleks võinud kolme kuuga selle ära teha, aga samas oli pikem aeg kah täitsa meeldiv,» tõdes sel kevadel ajateenistusega ühele poole saanud ja nüüd arstiteaduse neljandal kursusel õpinguid jätkav Karmo Tali.

Kaitseministeerium saatis kooskõlastusringile eelnõu, mille järgi jäetakse ajateenistusse kutsumata kutsealune, kes on kantud tervishoiutöötajate registrisse arsti või õena ning läbinud kaitseväe nõuetele vastava väljaõppe.

See tähendab, et arstiks või õeks õppiv noormees peab läbima üksnes spetsiaalselt meditsiinitöötajatele mõeldud sõduri baaskursuse ning Tartu Ülikoolis sel sügisel avatava sõja- ja katastroofimeditsiini kursuse. Reservi pääseb ta siis, kui arsti- või õekutse käes.

«Ma arvan, et see on meeldiv, saab õpinguid kohe jätkata,» kiitis Tali mõtte heaks. «Endalgi tulid õpingutesse väikesed augud sisse, kuna vahepeal olin mitu kuud eemal. Päris palju asju on meelest ära läinud.»

Kaitseministeeriumi avalike suhete osakonna juhataja asetäitja Hannes Krause märkis, et sõjalise baaskursuse programmi praegu koostatakse. Ta selgitas, et tervishoiutöötajate eristamine tagab, et riigil on sõjaajaks reservis piisavalt arste ja õdesid, kel peale oma väljaõppe oleks ka erialale vastavad ametikohad kaitseväe reservüksustes.

«Praegusel hetkel ei ole eraldi tervishoiutöötajate registrit,» nentis Krause. «See on viinud olukorrani, kus õppinud kirurg, kes on käinud ajateenistuses, võib olla määratud kaitseväe reservis näiteks autojuhi ametikohale.»

See ei ole tema sõnul otstarbekas, kui mõelda sellele, kui oluline on tervishoiutöötajate roll sõjaajal.
Muudatusi kutsealuste ajateenistusse kutsumisel on tulemas veelgi. Kui praeguse seaduse järgi kutsutakse ajateenistusse kuni 28 eluaastani, siis eelnõus on viimaseks võimaluseks 30. eluaasta.

Lisa kommentaar

  • Merike Kungla

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.