Perearstide pilootprojektis alustab kolm keskust

Eile esitas Eesti Perearstide
Selts sotsiaalministeeriumile nende sotsiaalkindlustusameti piirkondade ja
perearstikeskuste nimed, kes alustavad augustis osalust pilootprojektis, mis
peaks lihtsustama perearstide ja sotsiaalkindlustuse vahelist suhtlemist
patsientide puudetõendite väljastamise osas.

Augustis käivitatakse perearstide ning E-tervise Sihtasustuse ja sotsiaalkindlustusametiga (SKA) koostöös püsiva töövõimekaotuse ja puude raskusastme tuvastamise protsessi piloteerimine. Esmaspäeval esitas Eesti Perearstide Selts sotsiaalministeeriumile omapoolse valiku neist perearstidest, kes uute lahenduste testijatena alustavad.

Seltsi juhi Ruth Kalda sõnul lepiti eile kokku, et osalevateks keskusteks on Tallinnas tegutsevad kolm perearstikeskust: Linnamõisa Perearstikeskus, Järveotsa Perearstikeskus ja Kodudoktori PAK (Sinu Arst OÜ).

Perearstide ja sotsiaalkindlustusameti vahel loodava arenduse kaudu tehakse isiku terviseandmed kättesaadavateks nii SKA-le kui ka ekspertarstidele läbi tervise infosüsteemi.

Kokkuleppe kohaselt laiendatakse piloteerimist kõikidesse sotsiaalkindlustusameti piirkondadesse juba 1. septembril, kui esimesed piloteerimised õnnestuvad.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.