• 04.08.11, 13:16
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Regulaarne füüsiline koormus on hea ka ajule

Teadlaste sõnul ei ole füüsiline treening hea mitte ainult kehale, vaid ka mõistusele. Viimase uurimuse järgi mõjuvad inimese aju tervisele positiivselt nii regulaarne aeroobne treening kui ka jõuharjutused, vahendas err.teadus.ee.
Ajakirjas Journal of Applied Physiology publitseeritud töös analüüsisid teadlased, eesotsas Michelle W. Vossiga Illinoisi ülikoolist, 111 varem läbiviidud uurimust. Nendest ilmnes, et nii aeroobsed harjutused kui jõutreening parandavad aju tervist ja kognitiivseid funktsioone.

Seotud lood

Uudised
  • 28.07.08, 14:16
Füüsiline aktiivsus leevendab Alzheimeri sümptomeid
Kuivõrd oluline on füüsiline aktiivsus Alzheimeri patsientide jaoks, näitavad Turun Sanomate andmetel USA-s tehtud viimased uuringud.
  • ST
Sisuturundus
  • 13.05.25, 08:30
Soovid Eestis korraldada rahvusvahelist konverentsi? Eesti Konverentsibüroo tuleb appi
Teadus- või erialakonverentsi Eestisse toomine pole enam ammu vaid unistustes eksisteeriv ettevõtmine, vaid reaalsus. Oma valdkonna arendamine, teadusharu nähtavuse tõstmine rahvusvaheliselt ning kontaktide loomine on hea põhjus, miks rahvusvaheline konverents Eestisse kutsuda. Eesti hea maine erinevates valdkondades, ürituste korraldamise kogemus, riigi kompaktsus ning olemasolevad võimalused annavad hea pinnase väiksema ja keskmise suurusega konverentsi toimumiseks. Selleks, et globaalse ulatusega konverents Eestis toimuma saaks ja selle iga detail õnnestuks, tuleb appi Eesti Konverentsibüroo.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Meditsiiniuudised esilehele