• 31.08.11, 08:00
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Eesti meedik hääletab jalgadega

Eesti arst on tubli töötaja, kes kannatab viimase piirini, suurt ei nurise ja kui siis enam ei suuda, läheb vaikselt minema. Noored aga ei pea vajalikuks kannatada ja lähevad kohe.
Meditsiiniuudiste toimetus on seisukohal, et peale arstide arvu suurendamise tuleb otsustajatel käsile võtta ka regionaalpoliitika. Kui perifeerias vohavad võililled ja joodikud panevad poliitikuid pigem pilku maha pöörama, siis arstide lahkumine sunnib neid ka suurtest linnadest kaugemale vaatama.

Seotud lood

Uudised
  • 24.08.11, 08:00
Eestist ei tule ja Venemaalt ei saa
“Mina ei lähe pensionile ja minuealisi on veel,” kummutab Narva Haigla ülemarst Pille Letjuka eksiarvamuse, et kolme aasta pärast on Eesti suurimas üldhaiglas kogu personal pensioniealine ja lahkub töölt. Samas on haigla valmis kohe tööle võtma kõigi erialade arste, tulgu nad siis Eestist või mujalt.
Uudised
  • 02.09.11, 08:00
Vale, suur vale ja statistika
Mõni kuu tagasi tekitas arstide seas suurt hämmeldust sotsiaalminister Hanno Pevkuri tugevalt rõhutatud sõnum, et Tervise Arengu Instituudi (TAI) statistika järgi on arstide arv Eestis viimastel aastatel suurenenud.
  • ST
Sisuturundus
  • 27.06.25, 16:26
Kas Euroopa tervishoid suudab ajaga kaasas käia? Uuenduslik ravi vajab kiiremat teed patsientideni
OECD värskes aruandes „Health at a Glance 2024“ prognoositakse, et aastaks 2050 on Euroopa Liidus (EL) üle 65-aastaseid inimesi juba kolmandik elanikkonnast. Kui lisada sellele elustiiliga seotud riskitegurid ja sotsiaalmajanduslikud erinevused, on selge, et Euroopa peab kiiresti ajakohastama oma tervishoiusüsteeme, et parandada patsientide elukvaliteeti.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Meditsiiniuudised esilehele