Violetta Riidas • 1 september 2011 09:27
Jaga lugu:
Uudised
Ainult tellijale

Borrelioos on ilmselt üle diagnoositud

Eestis on borrelioosi diagnoositud 100 000 elaniku kohta kuni 100 korda rohkem kui mujal Euroopas, kirjutas Eesti Ekspress.

Tartu Ülikooli Sisekliiniku nak shy;kushaiguste osakonna juhataja Matti Maimets suhtub Eesti statistikasse väga skeptiliselt. "Puugid on samad, Borrelia'd on samad ja inimkäitumi shy;ne ei ole väga erinev. Üks võimalus on puukborrelioosi ülediagnoosimine Eestis. Puukborrelioosi on väga lihtne üle diagnoosida, kuna antikehad pü shy;sivad aastakümneid määratavatena."

VORMISTA TELLIMUS KOHE JA SAAD:
  • Ligipääsu kõigile lukus lugudele
  • Ligipääsu ajalehe PDFidele
  • Tellimus sisaldab Meditsiiniuudiste uudiskirja
  • Jaga lugu:
    Seotud lood
    Kõik seotud lood
    MEDITSIINIUUDISTE UUDISKIRJAGA LIITUMINE

    Telli olulisemad Meditsiiniuudised igal nädalal enda postkasti.

    Meditsiiniuudised.ee toetajad:

    Kadi Heinsalu
    Kadi HeinsaluPeatoimetajaTel: 667 0451kadi.heinsalu@aripaev.ee
    Aet Trisberg
    Aet TrisbergAjakirjanik-toimetajaTel: 667 0455aet.trisberg@aripaev.ee
    Violetta Riidas
    Violetta RiidasToimetajaTel: 667 0454violetta.riidas@aripaev.ee
    Siret Trull
    Siret TrullAjakirjanik-toimetajaTel: 667 0446siret.trull@aripaev.ee
    Karin Tamm
    Karin TammMeditsiiniuudiste sündmuse juhtTel: 513 8862karin.tamm@aripaev.ee
    Kristi Kammer
    Kristi KammerMeditsiiniuudiste müügi- ja arendusjuhtTel: 507 9553kristi.kammer@aripaev.ee