Apteegikett Farmacia liikumas Eomoisa juhitava firma alla

Sisuliselt selle aasta alguses loodud OÜ
Pharma Group, mida asus augustis juhtima Tamro endine turundusjuht Ester Eomois
soovib liituda Eesti suuruselt kolmanda apteegiketti Farmacia omava OÜga
Patrika.

Konkurentsiamet sai 30. augustil koondumisteate, mille kohaselt Pharma Group OÜ omandab konkurentsiseaduse mõistes valitsevat mõju omava OÜ Patrika. Patrikale kuulub apteegikett Farmacia.

Konkurentsiamet sai 30. augustil koondumisteate, mille kohaselt Pharma Group OÜ omandab konkurentsiseaduse mõistes valitsevat mõju OÜ-s Patrika.
Patrika 49% osalust omava AS Magnumi juht Leon Jankelevitsh möönis, et ega uudis neid just ei rõõmusta. „Tervikuna vaadates on neil väga heades kohtades olevad apteegid,“ kommenteeris Jankelevitsh.

Küsimusele, kui Patrika enamusosalus läheb Pharma Groupi kätte, kas siis Magnum müüb ka enda osa maha vastas Jankelevitsh, et seda nad otsustavad tulevikus ning see sõltub loomulikult ka pakkumisest. "Loodetavasti saame me Patrika apteekidele hulgimüügi teenust pakkuda".

Ester Eoimoisa peab Jankelevitsh asjatundlikuks ja kogenud juhiks.

Ester Eomois ütles reedel, et täpsemalt ei saa edasisi plaane kommenteerida, kuna konkurentsiamet peab andma ühinemiseks loa. Pharma Groupil on täna 9 apteeki. "Täpsustuseks, apteekide jaemüügitegevus on Pharma Holding ettevõtte üks tegevusvaldkondi, Pharma Holding on uus ja arenev farmaatsiavaldkonna ettevõtteid ühendav haldusettevõte, mille plaanid on tegutseda nii Eestis kui rahvusvaheliselt," sõnas Eomois.

Patrikal on Äriregistri andmeil 38 apteeki. Magnumi enda apteegiketti Terve Pere Apteek, mis on Apotheka keti üks osa, kuulub 75 apteeki.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.