Violetta Riidas • 4. oktoober 2011
Jaga lugu:
Uudised
Ainult tellijale

Vähk on moodsa aja haigus

Vähk tabab rohkem kui neljandikku rahvastikust ja röövib iga kaheksanda inimelu. Muumiate ja fossiilsete luude uurimine viitab aga sellele, et vanasti oli see haigus haruldane. See on sünnitanud teooria, et vähk on moodsa aja nähtus, mis tekib reostuse, kehva toidu ja vähese liikumise kiiluvees.

Igal aastal sureb maailmas vähki kaheksa miljonit inimest. ÜRO prognoosi kohaselt kasvab vähki surnute arv 2030. aastaks 60 protsenti. Kuna eeldatav rahvastiku juurdekasv sama perioodi jooksul on 20 protsenti, muutub vähk seega üha sagedasemaks haiguseks.

Sisu on kättesaadav ainult tellijale. Vaatamiseks logi sisse või osta ligipääs allolevalt lingilt.

VORMISTA TELLIMUS KOHE JA SAAD:
  • Ligipääsu kõigile lukus lugudele
  • Ligipääsu ajalehe PDFidele
  • Tellimus sisaldab Meditsiiniuudiste uudiskirja
  • Jaga lugu:
    Seotud lood
    Kõik seotud lood
    MEDITSIINIUUDISTE UUDISKIRJAGA LIITUMINE

    Telli olulisemad Meditsiiniuudised igal nädalal enda postkasti.

    Meditsiiniuudised.ee toetajad:

    Enimloetud
    Kadi Heinsalu
    Kadi HeinsaluPeatoimetajaTel: 667 0451kadi.heinsalu@aripaev.ee
    Aet Trisberg
    Aet TrisbergAjakirjanik-toimetajaTel: 667 0455aet.trisberg@aripaev.ee
    Violetta Riidas
    Violetta RiidasToimetajaTel: 667 0454violetta.riidas@aripaev.ee
    Siret Trull
    Siret TrullAjakirjanik-toimetajaTel: 667 0446siret.trull@aripaev.ee
    Karin Tamm
    Karin TammMeditsiiniuudiste sündmuse juhtTel: 513 8862karin.tamm@aripaev.ee
    Kristi Kammer
    Kristi KammerMeditsiiniuudiste müügi- ja arendusjuhtTel: 507 9553kristi.kammer@aripaev.ee