Roche liitub ravimifirmaga Anadys Pharmaceutical

Ravimitootja Roche teatas, et liitub
Anadys Pharmaceuticaliga. Ühinemise eesmärgiks on ettevõtete
kinnitusel laiendada ravivõimalusi C-hepatiidiga patsientidele.

Roche ja Anadys Pharmaceuticals teatasid, et mõlemad ettevõtted on alla kirjutanud liitumislepingule, millega Roche omandab Anadysi 230 miljoni USD eest, mis teeb aktsia hinnaks 3,70 USD.

San-Diegos Californias asuv Anadys arendab suukaudseid bioloogilisi ravimeid C-hepatiidi viirusinfektsiooni (HCV) raviks.

Roche Pharma Reasearchi ja Early Developmenti tegevjuhi Jean-Jacques Garaud´ sõnul tugevdab liitumine veelgi firma HCV portfelli. "Meie eesmärk on pakkuda raviarstidele ja hepatiidi patsientidele mõjusat ravikombinatsiooni, mis tooks meid lähemale viiruse väljaravimisele, isegi ilma interferooni kasutamata."

Roche Eesti OÜ tegevjuhi Kadri Mägi hinnangul on nimetatud liitumine igati tervitatav, kuna ka Eestis on C-hepatiidiga nakatunud hinnanguliselt 1,5% elanikkonnast ehk üle 20 000 inimese. 80 %-l nakatunutest kujuneb välja krooniline C-hepatiit, mis võib ravimata jäämisel põhjustada tõsist maksakahjustust – tsirroosist maksavähini. "Täna kasutusel olevad ravimid on küll tõhusad, kuid paraku mitte kõikide haigete jaoks," sõnas Mägi.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.