Danilov: Motiveerime perearste tegelema krooniliste haigetega

Haigekassa juht Hannes Danilov ütles, et
nad üritavad eile esimese lugemise läbinud järgmise aasta eelarves perearstide
pearaha tõstes aidata eelkõige maapiirkondade arste, kirjutas Postimees.

Danilov sõnas, et haigekassa tuleva aasta eelarve ei kasva veel päris masueelse 2008. aasta tasemele, mis oli 12,8 miljardit krooni ehk üle 800 miljoni euro, kuid oleme juba päris ligidal, 787 miljoni euro juures.

Kaotame raviteenuse hinnakoefitsiendi, mille 2009. aasta sügisel pidime kokkuhoiu tõttu kehtestama. Rahaliselt tähendab see 4,8 miljonit eurot lisaraha ravijuhtude eest.

"Loodan, et eelarve ei ole liiga optimistlik ning aasta keskel ei pea vähendama hakkama," ütles Danilov. Ta lisas, et haigekassa 2012. aasta eelarve rõhk on suunatud perearstidele. "Oleme parandanud nende olukorda ja eelkõige loodame pearahasummasid tõstes aidata maa-arste."

Suurendatakse ka perearstide uuringufondi, mis on omakorda seotud kvaliteedisüsteemiga. Kolmandik perearste, kes on selle süsteemiga liitunud, saavad lisaks suuremale uuringumahule tulemustasu. "Motiveerime perearste tegelema krooniliste haigetega ja uuring näitab, et haiglaravi vajadus nii väheneb," ütles haigekassa juht.

Lootust, et ravijärjekorrad tuleval aastal lühenevad, uus eelarve Danilovi sõnul paraku ei anna.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.