Haigekassa jätkab odavamate ravimite kampaaniaga

Haigekassa jätkab seni edukaks kujunenud
sotsiaalkampaaniaga „Erinevus on ravimi hinnas“. Nii teavituse kui ka riiklike
regulatsioonide tugevdamise tulemusena on inimese omaosalus ravimite ostmisel
vähenenud 2 aastaga ligi euro võrra ühe retsepti kohta, annab haigekassa teada.

Kampaaniaga alustati 2010. aasta sügisel.

"Enne möödunud aastat tõusis inimeste omaosalus ravimite ostmisel regulaarselt. 2009. aastal maksis patsient ühe soodusravimi eest omast taskust keskmiselt 8 eurot, kuid tänaseks on see ühe euro võrra langenud," ütles haigekassa juhatuse liige Mari Mathiesen.

Inimeste kulutused ravimitele on vähenenud, kuna senisest enam on hakatud samaväärse toimega ravimite hulgast valima soodsamaid, sh rohkem kasutama geneerilisi ravimeid.

Ravimiameti peadirektor Kristin Raudsepp möönis, et kuigi geneeriliste ravimite kasutamine on viimasel ajal kasvanud, võiks see siiski olla suurem. Tema sõnul on Eestis geneeriliste ravimite kasutamise osakaal 35%, samal ajal kui näiteks Inglismaal ja Saksamaal oli see nende ravimite osas, mida patent enam ei kaitsnud, mõned aastad tagasi üle 60-70%.

"Ka Eestis võiks geneeriliste ravimite kasutamine olla suurem. Julgustan kõiki inimesi geneerilisi ravimeid kasutama, sest need on sama tõhusad, ohutud ja kvaliteetsed kui originaalravimid“, täpsustas Raudsepp.

Haigekassa püüab käimasoleva kampaaniaga inimestele jätkuvalt teadvustada sama toimeainega ravimite samaväärsust sõltumata ravimpakendi kaubanduslikust nimest ja maksumusest ning kutsub kõiki patsiente senisest enam ravimi valikul kaasa rääkima.

Lisa kommentaar

  • Merike Kungla

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.