Violetta Riidas • 23. november 2011
Jaga lugu:
Uudised
Ainult tellijale

Tasulisi teenuseid peetakse korruptsiooniks

Viimasel aastakümnel Eesti elanike seas korruptsiooni teemal läbiviidud küsitlusuuringute tulemused on põhjuseks, miks Tartu Ülikooli sotsiaalteaduslike rakendusuuringute keskus RAKE viis justiitsministeeriumi tellimusel läbi uuringu tervishoiusektori pettuste ja korruptsiooniriskeide kaardistamiseks ja pakkus välja tegevuskava probleemidega tegelemiseks.

Nimelt viitavad mitmed siseriiklikud uuringud, et kuigi Eesti olukord on rahvusvahelises võrdluses suhteliselt hea – Transparency International edetabelis asus Eesti 2010. aastal 178 riigi järjestuses 26. kohal, on üldise korruptsiooni madala taseme foonil just tervishoiusektor altkäemaksu küsimise osas tavapäraselt juhtkolmikus (kui mitte esikohal) ja altkäemaksuga kokkupuutumist tervishoius tunnistab ligi 10% elanikest.

Sisu on kättesaadav ainult tellijale. Vaatamiseks logi sisse või osta ligipääs allolevalt lingilt.

VORMISTA TELLIMUS KOHE JA SAAD:
  • Ligipääsu kõigile lukus lugudele
  • Ligipääsu ajalehe PDFidele
  • Tellimus sisaldab Meditsiiniuudiste uudiskirja
  • Jaga lugu:
    Seotud lood
    Kõik seotud lood
    MEDITSIINIUUDISTE UUDISKIRJAGA LIITUMINE

    Telli olulisemad Meditsiiniuudised igal nädalal enda postkasti.

    Meditsiiniuudised.ee toetajad:

    Enimloetud
    Kadi Heinsalu
    Kadi HeinsaluPeatoimetajaTel: 667 0451kadi.heinsalu@aripaev.ee
    Aet Trisberg
    Aet TrisbergAjakirjanik-toimetajaTel: 667 0455aet.trisberg@aripaev.ee
    Violetta Riidas
    Violetta RiidasToimetajaTel: 667 0454violetta.riidas@aripaev.ee
    Siret Trull
    Siret TrullAjakirjanik-toimetajaTel: 667 0446siret.trull@aripaev.ee
    Karin Tamm
    Karin TammMeditsiiniuudiste sündmuse juhtTel: 513 8862karin.tamm@aripaev.ee
    Kristi Kammer
    Kristi KammerMeditsiiniuudiste müügi- ja arendusjuhtTel: 507 9553kristi.kammer@aripaev.ee