Triin Tabur • 1. detsember 2011
Jaga lugu:
Uudised
Ainult tellijale

Läti rikkus isiku psühhiaatriahaiglasse paigutamisel inimõiguste konventsiooni

Euroopa inimõiguste Kohus (EIK) tegi selle aasta 29. novembris otsuse asjas Beiere vs. Läti (kaebus nr 30954/05), kus tuvastas, et Läti on rikkunud inimõiguste konventsiooni artikli 5 lõiget 1 ehk õigus isikuvabadusele ja turvalisusele.

Novembris 2001 esitas Salduse vallavanem kaebaja vastu erasüüdistusnõude (laimamise tõttu). Kaebaja suhtes alustati kriminaalmenetlust ja talle määrati riigi õigusabi korras kaitsja. Kaebaja väitis, et tema kaitsja määramisest ja kaitsja rollist kohtumenetluses teadlik ei olnud.

Sisu on kättesaadav ainult tellijale. Vaatamiseks logi sisse või osta ligipääs allolevalt lingilt.

VORMISTA TELLIMUS KOHE JA SAAD:
  • Ligipääsu kõigile lukus lugudele
  • Ligipääsu ajalehe PDFidele
  • Tellimus sisaldab Meditsiiniuudiste uudiskirja
  • Jaga lugu:
    Seotud lood
    MEDITSIINIUUDISTE UUDISKIRJAGA LIITUMINE

    Telli olulisemad Meditsiiniuudised igal nädalal enda postkasti.

    Meditsiiniuudised.ee toetajad:

    Enimloetud
    Kadi Heinsalu
    Kadi HeinsaluPeatoimetajaTel: 667 0451kadi.heinsalu@aripaev.ee
    Aet Trisberg
    Aet TrisbergAjakirjanik-toimetajaTel: 667 0455aet.trisberg@aripaev.ee
    Violetta Riidas
    Violetta RiidasToimetajaTel: 667 0454violetta.riidas@aripaev.ee
    Siret Trull
    Siret TrullAjakirjanik-toimetajaTel: 667 0446siret.trull@aripaev.ee
    Karin Tamm
    Karin TammMeditsiiniuudiste sündmuse juhtTel: 513 8862karin.tamm@aripaev.ee
    Kristi Kammer
    Kristi KammerMeditsiiniuudiste müügi- ja arendusjuhtTel: 507 9553kristi.kammer@aripaev.ee