Perearstide asendussüsteemi pilootprojekti leiti 15 arsti

Lisaks 15 asendusarstile registreeris
sotsiaalministeerium 21 õde, kes on valmis töötama puhkuseperioodil pereõe
asendajana. Pilootprojekt kestab tuleva aasta 1.märtsist kuni
30.novembrini.

Kõige rohkem ollakse valmis asendust osutama Ida-Virumaal, Tallinnas ja Tartus, andis sotsiaalministeerium teada. Järgmise sammuna hakkab ministeerium registreerima neid perearstide ja pereõdesid, kes soovivad riigi tuge asendaja leidmiseks.

"Seejärel viime juba asenduse soovijad ja asenduse osutajad omavahel kokku," ütles terviseala asekantsler Ivi Normet. Ta lisas, et sotsiaalministeerium soovib välja töötada toimiva süsteemi, et toetada vajadusel riigi poolt perearste ja -õdesid asendajate leidmisel puhkuste perioodil.

Sooviavaldusi perearstidelt ja pereõdedelt asenduste järele ootab ministeerium 10. jaanuarini 2012 aadressile: asendus@sm.ee.

Avalduses tuleb märkida, mis perioodil asendajat soovitakse ja kas soovitakse asendusarsti või -õde. Samas registreerib ministeerium endiselt ka neid arste ja õdesid, kes soovivad osaleda pilootprojektis pereõe või perearsti asendajana.

Täpsem info: Pille Saar, Sotsiaalministeeriumi tervishoiuosakonna nõunik, 626 9128, asendus@sm.ee.

Lisa kommentaar

  • Merike Kungla

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.