Kõpule loodetakse perearst saada riigi toel

Kui tuleval aastal jõustub maale tööle
asuvatele arstidele lähtetoetust ette nägev seadus, püüab maavalitsus selle
abiga ka Kõppu noore perearsti leida. Seni on toetuse maksmise tingimused
täpsustamata, kirjutab Sakala.

Viljandi maavalitsuse sotsiaalala peaspetsialisti Luule Vitsuri sõnul püütakse praegu lähtetoetusega seonduva osas selgusele jõuda. Veel ei ole kindel, kas ja millistel tingimustel seda seaduse jõustudes Kõpu perearstile üldse maksma hakataks, sest rohkem räägitakse eelnõus maapiirkonna haiglates töötama asuvatele arstidele makstavast tugirahast.

Lähtetoetuse suurus on eelnõu järgi kuni 15 000 eurot.

Vitsur kinnitas, et praegu osutab Kõpu inimestele perearsti teenust Henn Sepp, kes töötab põhikohaga Viljandis, Pärstis ja Saarepeedil.

Kõpu inimestele tuli Sepp appi novembrikuus, kui seal seni perearstina töötanud Ellen Rahe läks pensionile. Uue tohtri leidmiseks korraldati konkurss, kuid ühtegi sooviavaldust väikese patsientide arvuga maakohta tööle asumiseks ei esitatud.

Uus konkurss plaanitakse Luule Vitsuri ütlemist mööda korraldada tuleval kevadel. Enne seda tahetakse viimast aastat residentuuris õppivate tudengitega rääkimas käia ning neile Kõpu perearsti kohta tutvustada.

Peaspetsialisti hinnangul võib Kõpu mõnele loodust armastavale arstitudengile ahvatleva kohana tunduda ja seetõttu tasubki vaba maatohtri kohta reklaamida.

Lisa kommentaar

  • Merike Kungla

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.